Komşufırın, Komşular Günü’ne Sahip Çıktı

Komşufırın, 17 Kasım Dünya Komşular Günü'ne sahip çıkarak komşuluk ilişkilerinin önemini hatırlattı.

Haberler.com

İstanbul’un farklı semtlerindeki Komşufırın’larda Komşular Günü kutlanırken, etkinliklerin merkezi Kadıköy’de kalabalık bir orkestra eşliğinde sokaklarda ikramlar yapıldı.

Mahallemizin fırını Komşufırın, 17 Kasım Dünya Komşular Günü’nü özel bir kutlama programıyla küçük bir festivale dönüştürdü. İstanbul’da Anadolu ve Avrupa Yakası’nda tüm Komşufırın’larda, Komşular Günü için özel üretilen kurabiyeler, Komşufırın’a gelen misafirlere ve fırınlara komşu olan sokaklarda semt sakinlerine ikram edildi.

Komşufırın’ın hazırladığı Komşular Günü etkinliklerinin merkezi Kadıköy’de ise müzisyenler eşliğinde yapılan etkinliklerle Kadıköylüler keyifli bir gün yaşadılar. Etkinliğe renk katmak için bir araya gelen özel bir orkestra Kadıköy Çarşı’da eğlenceli müzikler eşliğinde sokakları dolaştı. Bu keyifli gün için “Komşular Günü Hatırası” isimli bir fotoğraf etkinliği de yapıldı.

Komşufırın’ın etkinlikleri ve ikramlarıyla başta Kadıköy’de olmak üzere tüm İstanbul’da eski komşuluk günleri hatırlanırken sosyal medyada, sevilen televizyon ve radyo programcısı Ceyhun Yılmaz tarafından hazırlanan “Ceyhun Yılmaz ile Komşu Sohbetleri” videoları da yayınlandı.

Kültürümüzde büyük önem taşıyan komşuluk ilişkilerini güçlendirip, sosyal dayanışmanın ve paylaşımın önemini hatırlatarak başta ülkemiz olmak üzere “komşuluk” ile ilgili ulusal ve uluslararası çalışmalara imza atmayı amaçlayan Komşu Platformu’nu da destekleyen Komşufırın, özlenen komşuluk sıcaklığını yaşatacak etkinliklerine devam edecek.