Komşufırın’dan girişimcilere finansal yatırım ortaklığı fırsatı

Doruk Group Holding, yeni nesil fırıncılık markası Komşufırın, hayata geçireceği “Finansal Yatırım Ortaklığı” sistemiyle birlikte hem girişimcilerin ortalama 375 bin TL’lik yatırımla Komşufırın şubelerine yüzde 50 ortak olmasını sağlayacak hem de kısa süre içerisinde şube sayısını artırarak daha fazla kişinin Komşufırın lezzetleriyle buluşmasını sağlayacak.

Yeni Akit

Türkiye genelindeki 74 mağazasıyla birlikte halkımızı sevdiği lezzetlerle buluşturan Komşufırın, yeni finansman sistemiyle birlikte hem yurtiçi hem de yurtdışında şube sayısını yüksek oranda artıracak.

Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Komşufırın’ın yeni iş modelinde; markanın sağlıklı büyümeye devam etmesi hedeflenmekte ve Finansal Yatırım Ortaklarıyla (FYO) beraber uzun yıllar sürecek, her iki tarafın da mutlu olacağı bir yapı hazırlanmaktadır.

74 şubesinde her ay 1 milyon, yılda da 10 milyondan fazla misafiri ağırlayan Komşufırın, bilinen finansman modellerinden farklı olacak bu yapıya yıllardır edindiği tecrübe ve fırıncılıktaki ustalığının yanında operasyondaki mükemmeliyetçiliğini de entegre edecek.

MİNİMUM YATIRIM RİSKİYLE YÜZDE 50 ORTAKLIK

Bu yeni iş modeliyle birlikte ortalama 375 bin TL’lik yatırımla 80-100 m2’lik Komşufırınşubelerineyüzde 50 ortak olan girişimciler, Komşufırın’a yatırım finansmanı haricinde herhangi bir yatırım bedelinden sorumlu olmayacaklar.

Ayrıca Finansal Yatırım Ortaklığı sisteminde Komşufırın ve FYO’lar oluşacak karı da yarı yarıya paylaşırken 80-100 m2’lik aylık80.000 – 90.000 TL cirosu olan model fırın için tahmini kar marjı %15-20 seviyesinde hesaplanmaktadır.

FİNANSAL YATIRIM ORTAKLARI, LOKASYON DAHİL ÖNEMLİ HER TÜRLÜ KARARDA ORTAK SÖZ SAHİBİ

Yeni açılacak şubelerinde Finansal Yatırım Ortaklarıyla yarı yarıya ortak olacak Komşufırın, fırınların günlük operasyonunu da yürütecek. Bu yeni iş modelinde Finansal Yatırım Ortaklarından ise yatırımın finansmanını üstlenmeleri beklenecek.

Lokasyon dahil önemli her türlü kararda ortak söz sahibi olacak Komşufırın ve FYO’lar, yatırımın geri dönüşünde de ortak olacaklar. Yeni iş modeliyle birlikte 40 tane açılması planlanan yeni Komşufırın şubeleri için girişimciler, fyo@komsufirin.com.tr adresine mail atabilirler.

İLK ETAPTA ANKARA VE BATISINDAKİ BÖLGELER HEDEFLENİYOR

FYO sisteminde ilk etapta Ankara ve batısında kalan bölge hedeflenmekle beraber uygun koşullarda Türkiye ve Türkiye dışı her yer uygun görülmekte. Aday FYO’larla beraber, aday lokasyonla ilgili Komşufırın Emlak Bölümü’nün hazırladığı Emlak Değerlendirme Raporu incelenip, değerlendirmesi yapıldıktan sonra lokasyona karar verilecek.

Doruk Group Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gençer’in sektördeki 30 yıllık deneyimiyle birlikte fırıncılık vizyonu şekillenen Komşufırın, yeni iş modeliyle birlikte marka değerini artırmaya ve her geçen gün daha fazla tüketiciye ulaşmaya devam edecek.

KOMŞUFIRIN HAKKINDA

Doruk Group Holding’in fırıncılık markası olan Komşufırın, sağlıklı, besin değeri yüksek, lezzetli unlu mamuller üretebilmek için yüzünü tarıma dönen bir oluşumun tüketiciyle buluşma noktasıdır. Komşufırın, tohumdan sofraya uzanan entegre tahıl değer zinciri yönetimi stratejisi ile sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir ilke imza atmıştır.

Kurulduğu günden bu yana Türk halkını çok sevdiği lezzetlerle buluşturan Komşufırın, Türkiye genelinde 75 fırınla hizmet vermektedir. Beyaz ekmekten, tane tahıllısına 40’a yakın çeşit ekmeği misafirlerinin beğenisine sunan Komşufırın, mahalle fırıncılığının samimi sıcaklığını, dünya standartlarındaki ürün ve servisi ile bir araya getirerek yeni nesil fırıncılığın simgesi oldu. Komşufırın ekmek çeşitlerinin yanı sıra misafirlerine taze, pratik, fırından sıcak ve lezzetli pek çok seçenek sunuyor.

Komşufırın markasının da bağlı olduğu ve Hasip Gençer’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü Doruk Group Holding, 40’tan fazla ülkeye un ihraç etmektedir. Doruk Group, tohumdan başlayan tarımsal yatırımların yanı sıra, fırıncılık çözümleri sunan, üstün ve amaca özel nitelikli hammadde tedariği sağlayan şirkettir.